Lajme

Rama mesazh Vucicit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i ka dërguar një mesazh presidentit serb Aleksandar Vucic, se ai ka humbur luftën me Kosovën dhe nuk e di se për çfarë lufte po flet, shkruan Gazeta Metro.

Rama thotë se deklaratat e Vucicit janë të kota dhe se Kosova është një shtet i pavarur dhe sovran, që dihet se Serbia e ka humbur luftën në Kosovë.

Ai thotë se Kosova ka bërë shumë gabime në marrëdhëniet diplomatike dhe ka humbur shumë terren, por nuk ka shanse për gjëra të tjera.

“Për çfarë lufte flitet? Çfarë lufte provokoka Vuçiqi? Serbia e ka humb luftën. Kosova është një shtet i pavarur dhe demokratik. Po, Kosova ka bërë shumë gabime në marrëdhëniet diplomatike dhe ka humbur shumë terren, por nuk ka shanse për gjëra të tjera, ata janë deklarata të kota”, tha Rama në Top Channel.

Ndryshe Rama tha se Kosova ka mundur Serbinë me luftë dhe tani gjërat janë ndryshe në Ballkan.//gazetametro.net

Postime të ngjajshme
Lajme

Hoti njofton se kur do të hapet sistemi online për tërheqjen e 10%

Lajme

Biznesi i Haxhi Avdylit përfiton subvencione nga VV’ja në Prizren

Lajme

Opinion nga studenti nga pikpamja e tij për debatet telivizive politike

Lajme

Lajm i mirë: Mblidhen 100 mijë euro për shërimin e të riut nga Suhareka