Lajme

Rama apo Basha? Këta janë 10 kandidatët më të votuar në zgjedhjet në Shqipëri

Tashmë që vota preferenciale është numëruar, vihet re se mes 10 deputetëve që kanë mbledhur më shumë vota, në rang vendi, 8 i përkasin Partisë Socialiste, ndërsa 2 janë demokratë.

I pari është Taulant Balla me një rekord prej 21600 preferencash, ndjekur nga Fatmir Xhafaj me mbi 16700 vota, raporton A2.

Në vendin e tretë rezulton kryedemokrati Basha që ka arritur të sigurojë votën e 16186 shqiptarëve.

E ndjek menjëherë rivali Edi Rama me 15871 vota. Renditja vijon me Ornaldo Rakipin, Erion Braçen, Belinda Ballukun, Agron Shehajn, Etjen Xhafën dhe Blendi Klosin.

Në fotogaleri gjeni listën e plotë të kandidatëve fitues dhe më të votuar më 25 prill.

Postime të ngjajshme
Lajme

Detaje/ Si e plagosi dhëndrri mikun përgjatë kohës sa po udhëtonin bashkë

Lajme

Plagoset një person në Prishtinë, Policia jep detaje për rastin

Lajme

Presidentja Osmani emëron tetë anëtarë të KQZ-së

Lajme

KEDS njofton se cilat vende do të mbesin pa rrymë