Lajme

Qytetari nuk i mbanë lotët: Edhe një shkallë uji më hyn në shtëpi, i kam fëmijët brenda

Përmbytjet pas të reshurave kanë përfshirë pothuajse gjithë Kosovën, e shumë familje po përballen me rrezik nga vërshimi i shtëpive të tyre.

Gjendje e rëndë po mbretëron edhe në kryeqytet dhe vendbanimet përreth.

Në fshatin Çagllavicë, një qytetar duke folur për Kanal 10, i shqetësuar dhe me lot në sy, ka treguar para kamerës, se shtëpia e tij po përballet me rrezikun e përmbytjes nga uji, derisa brenda i ka fëmijët.

Ai për këtë gjendje akuzon komunën, e cila ka lejuar ndërtimin e një pike karburanti mbi kanalin e ujërave atmosferike.

 

https://video.gjirafa.com/rec-2021-01-11-11-43-19-mp4

Postime të ngjajshme
Lajme

Çfarë ndodh nëse një president refuzon të largohet nga Shtëpia e Bardhë?

Lajme

Policia jep detaje për vdekjen e 46-vjeçarit nga Vitia, që ishte raportuar i zhdukur

Lajme

Dyshohet se koronavirusi i ri ka mbërritur në Kosovë

LajmeShow Bizz

Adriana Matoshi nuk beson ende që është kyqur në politik