Lajme

Qytetari nga Prizreni i uron fitore Hoxhajt në gjuhën gjermane

Kandidati i PDK-së për kryeministër, Enver Hoxhaj sot pasdite ka qëndruar për vizitë në qytetin e Prizrenit.

 

Në një video të publikuar, teksa Hoxhaj me bashkëpunëtorë po shëtiste në Abi qarshia, një qytetar nga Prizreni ndalet për ta përshëndetur dhe i uron suksese në gjuhën gjermane. Ai i drejtohet Hoxhajt si kryeministër i ardhshëm, duke i thënë se PDK dhe krahu i luftës do të fitojë kësaj here.

” Suksese kryeministri i ardhshëm. Të urojmë shumë shumë suksese dhe punë të mbarë. Zoti ju ndihmoftë. Me juve përpara.”, thotë ai.

 

https://video.gjirafa.com/video-1612295303-mp4

Postime të ngjajshme
Lajme

Kush janë kandidatët për deputetë që po kërkojnë rinumërim të votave

Lajme

Gjinovci tregon batutën që ia tha Kurtit sot

Lajme

“Nëse LDK-ja e ka zgjedhur Thaçin president, pse të mos ia bëjë kuorumin Vjosa Osmanit”

Lajme

Si po ndodh manipulimi i votave në Kosovë?