LajmeShow Bizz

Qumili e viziton Cimën tek varri: Këto janë fjalët prekëse

Qumili e kujtoi me mall mikun e tij të ndjerë.

Një muaj më parë, më 26 mars u nda nga jeta humoristi i njohur shqiptar, Rasim Thaçi-Cima.

Aktori kishte qenë i shtrirë në spital pas infektimit me COVID-19, ndërsa më 26 mars e humbi betejën me këtë virus.

Ai la boshllëk të madh e vepra të shumta, ndërsa familjarët e miqtë e kujtojnë me shumë mall e me kujtimet më të bukura që kishin me të.

Miku dhe kolegu i tij, Sevdai Radogoshi-Qumili, e kujtoi aktorin me disa imazhe të realizuara ndër vite nga xhirimet e skeçeve të ndryshme.

 

Humoristi po ashtu postoi edhe një fotografi nga vizita që i ka bërë varrit të aktorit, ndërsa thotë se është e pabesueshme që ai më nuk është në mesin tonë.

“E pa besushme, e pa perballushme !!!
O Zot i madh meshiro… 🙏🙏🤲🤲”, shkruan Qumili.

Postime të ngjajshme
Lajme

Vdes këmbësori pasi u godit nga një veturë në Prishtinë

Lajme

Ky është parashikimi i motit për ditët e ardhshme

Lajme

Detaje/ Si e plagosi dhëndrri mikun përgjatë kohës sa po udhëtonin bashkë

Lajme

Plagoset një person në Prishtinë, Policia jep detaje për rastin