Lajme

Qindra maska me simbole të UÇK-së gjenden në një autobus në Serbi, thonë mediat serbe

Anëtarët e Ministrisë së Brendshme të Serbisë kanë ndaluar sot një autobus në fshatin Horgos të Vojvodinës.

Siç raportojnë mediat serbe, në autobus janë gjetur qindra maska me simbole të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, shkruan B92, transmeton Gazeta Express.

Sipas informacionit që nuk është konfirmuar ende, maskat u gjetën në autobusin që po udhëtonte nga Kosova për në Zvicër.

Postime të ngjajshme
Lajme

Familja nga Kukësi që u zhvendos në Kosovë ka një hall të madh

Lajme

Podujevë: Hajnat i hyjnë në katin e tretë dhe i vjedhin 2000 euro, ari, pasaporta e 4 kartela bankare

Lajme

Deputetja e LDK-së për Albin Kurtin: Ai është diktator

Lajme

Çfarë i ndodh trupit pas një gripi normal, mund të fitoni antitrupa kundër Covid-19?