Sport

Qeveria spanjolle jep dritën jeshile për t’u zhvilluar ndeshjet e Laligës me tifozë

Futbollin global e ka kapluar pandemia e COVID-19 për 14 muaj dhe që nga marsi i vitit të kaluar ndeshjet në futboll janë zhvilluar pa tifozë, shkruan Zeri.info.

Për këtë aspekt Qeveria spanjolle ka shprehur dëshirën që të i hap stadiumet për katër xhirot e fundit në Laligë.

Ministri i Shëndetsisë së Spanjës e ka këtë propozim në tavolinen e tij, raporton mediumi spanjoll “El Larguero”.

Gara për titull në ligën spanjolle është një ndër më të zjarrtat në Evropë, ku Atletico që është në krye me 73 pikë, po lufton ndaj Real Madridit, Barcelonës me nga 71 pikë dhe Sevillës me 70 sosh.

Në rast se hapen stadiumet për tifozë, ky do të ishte vendim i rëndësishëm për rrjedhjen e këtij stinorit.

Postime të ngjajshme
Sport

Skuadra e madhe gjermane kërkon Granit Xhakën

Sport

Liverpool kërkon yllin e Real Madridit, ky është çmimi i vendosur për të

Sport

Joshua – Fury, konfirmohet data e duelit të shumë pritur

Sport

Zbulohet cili do të jetë transferimi i parë i Barcelonës