LajmeSport

Qeveria nuk ndau buxhet për stadiumin e Gjilanit e Gjakovës, ky është arsyetimi i Hekuran Muratit

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka arsyetuar se pse nuk ka ndarë Qeveria buxhet për stadiumin e Gjilanit dhe atë të Gjakovës.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ai ka fajsuar qeverisjen komunale, pasi këto sipas tij nuk kanë kryer punë.

Tutje, ai shton se nëse do përfundojnë punët buxhetin ua rrisin aq sa ta përfundojnë projektin edhe brenda vitit 2022.

Postimi i tij i plotë:

Arsyeja pse ka bartje të fondeve për këto projekte, sikurse për shumë projekte tjera në plot komuna, është se fondet nuk janë shpenzuar për shkak të moskryerjes së punëve.
Punët në këto projekte menaxhohen prej komunës, pagesat i bën qeveria.
E komunat nuk kanë kry punë.
Sa i përket buxhetit, veç a kryhen punët, se buxhetin ua rrisim aq sa ta përfundojnë projektin edhe brenda vitit 2022.
Prandaj na duhet ndryshimi me 14 nëntor!

Related posts
Lajme

Sallahu tregon pse nuk u takua me Hashim Thaçin e Kadri Veselin gjatë vizitës në Hagë

Lajme

A do të lehtësohen masat për festat e fundvitit?

Sport

Granit Begolli afër marrëveshjes me skuadrën e madhe kosovare

LajmeShow Bizz

Pak orë pasi doli nga spitali, Adriana Matoshi bën një koment në rrjetet sociale

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *