Sport

Qeveria merr vendim të ri për tifozët

Qeveria e Republikës së Kosovës sot (e mërkurë) ka marrë vendimet e reja për masat anti-Covid.

Sa i përket sportit, nëpër stadiume e hapësira të jashtme lejohet prania e shikuesve deri në 30 për qind të kapacitetit.

Kurse, në hapësirat garuese në ambiente të mbyllura do të lejohet prania e shikuesve deri në 15 për qind të kapacitetit.

Këto vendime janë në fuqi që nga dita e sotme.

Postime të ngjajshme
Sport

Edon Zhegrova e merr një superlajm

Sport

Aguero arrin te Barcelona dhe shpenzon gjysmë milioni euro për të blerë një veturë të re

Sport

Vëllaznimi bën goditjen e radhës në merkato

Sport

Interi vjen me lajmin e fundit për Christian Eriksen