Sport

“Qeqa” akuzon se ky futbollist u ftua te Kosova U-21 pasi është klient i Challandesit

Gazetarja e sportit, Qëndresa Krelani, ka reaguar ashpër për ftesën e Florian Hoxhës te Përfaqësuesja e Kosovës U21.

Mbrojtësi i majtë është ftuar nga përzgjedhësi Michael Nees për ndeshjet e muajit qershor.

“Qeqa” ka publikuar një fotografi në rrjetin social “Instagram”, ku shihet se Hoxha është klient i përzgjedhësit të Kosovës A, Bernard Challandes, shkruan “FrontOnline”.

Ajo ka akuzuar se Hoxha është ftuar me të “njofshëm” te “Dardanët” e rinjë.

“I ftuari tjetër për U21 është Florian Hoxha. Me vetëm shtatë paraqitje gjatë gjithë sezonit. Kur e sheh kon e ka menagjer? Trajnerin e Kosovës. Bravo. Jo mandej veq te shqiptart me t’njofshem”, ka shkruar ajo.

Hoxha luan në Grasshoppers të Zvicrës. Ai është 20-vjeçar dhe paraqitet si mbrojtës.

Postime të ngjajshme
Sport

Zbulohet shuma e transferimit të Rashicës në Premierligë, kjo është shuma që përfiton ish-klubi i tij, Vushtrria

Sport

Mesazhi emocional i Rashicës drejtuar tifozëve të Werder Bremenit pas transferimit në Premierligë

Sport

Lajmi i fundit: Milot Rashica i bashkohet klubit të Premier Leagues

Sport

“Bomba” nga Spanja: Gjiganti evropian arrin marrëveshje me Haalandin, paga e tij javore është e “çmendur”