Sport

Qatip Osmani – FC Prishtina, ky është lajmi i fundit!

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Pas largimit nga Shkëndija, emri i Qatip Osmanit gjatë ditës së sotme është lakuar me Prishtinën, drejtuesit e së cilës skuadër gjatë ditës së sotme vendosën të shkarkojnë trajnerin Mirel Josa.

Ky lajm u përhap me shpejtësi, ndërkohë ka qenë vetë trajneri Qatip Osmani, i cili ka sqaruar të vërtetën.

“Sinqerisht nuk e di nga doli ky lajm, mua personalisht nga Prishtina nuk më ka kontaktuar askush. Kam shumë respekt dhe nder për Prishtinën, që është një ndër klubet më të trofeshëm në Kosovë, megjithatë e vërteta për momentin është kjo, me mua nuk ka kontkatuar asnjë drejtues i tyre”, theksoi Osmani për “Infosport.mk”.

Osmani njihet si një trajner kampion, i cili sukseset më të mëdha i arriti me Shkëndijën, kur 3 herë arriti që të shpallet kampion i Maqedonisë së Veriut, ndërsa gjithashtu me këtë skuadër luajti edhe në fazën “play-off” të Liga Europa.

Ai përveç Shkëndijës, gjatë karrierës së tij ka drejtuar edhe Renovën.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv