Lajme

PZAP merr vendim për ankesën e LDK-së kundër Arben Vitisë

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) i ka hedhur poshtë ankesën LDK-së të cilët e kishin paraqitur kundër kandidatit për kryetar të Prishtinës, Arben Vitia, për zgjedhjet lokale të 17 tetorit.

Sipas LDK-së, Vitia kishte shpërndarë material zgjedhor në Facebook, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

“Hudhet e palejuar ankesa Anr. 721/2021 e datës 28.10.2021, Subjektit politik Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), paraqitur kundër kandidatit për kryetar të Komunës së Prishtinës Arben Vitia nga radhët e subjektit politik Lëvizja Vetëvendosje (LVV), për shkak të shpërndarjes së materialit zgjedhor në FB, për Zgjedhjet Lokale të datës 17.10.2021”, thuhet në vendimin e PZAP-së.

Related posts
Lajme

Koci tregon përse kërkoi shtetrrethim për Rrafshin e Dukagjinit pas ngjarjes tragjike në Gllogjan

Lajme

Rastet e reja me COVID-19, janë nga këto komuna

Lajme

Këto janë rastet e reja me COVID-19

Lajme

“Po ta garantoj që e rrehi e shkoqi”, rikthehet pas një viti zënka mes Milaim Zekës e Tomë Gashit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *