Lajme

PZAP merr vendim për ankesën e Bekim Jasharit, për parregullsi gjatë zgjedhjeve në Skenderaj

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa, ka refuzuar ankesat e kandidatit për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari, për parregullësi gjatë procesit të votimit, në zgjedhjet e 17 tetorit.

Bekim Jashari, kryetar aktual i komunës së Skenderajt ka kërkuar nga PZAP që të hapen kutitë e votimit dhe të rinumërohet votat në disa vendvotime.

Kjo ankesë është parashtruar, pasi Jashari u mposhtë nga kandidati i PDK-së, Fadil Nura, në zgjedhjet e 17 tetorit. /reporteri.net/

Related posts
Lajme

Policja kosovare poston foto duke gjuajtur me armë në poligon

Lajme

Shoferi në Ferizaj nuk e ndal gazin as në zebra, dalin pamjet kur godet këmbësorin dhe ik nga vendi i ngjarjes

Lajme

Borrell reagon pas sanksioneve të SHBA-së ndaj dy serbëve të Kosovës

Lajme

Gjendja e pacientëve me COVID në QKUK dhe spitale

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *