Lajme

Punëtorët e administratës nga 13 shtatori s’do të mund të shkojnë në punë pa certifikatat e vaksinimit

Punëtorët e administratës nga 13 shtatori s’do të mund të shkojnë në punë pa certifikatat e vaksinimit.

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka paralajmëruar se nga 13 shtatori i këtij viti punëtorët e administratës publike nuk do të mund të shkojnë në punë pa e prezantuar certifikatën e vaksinimit, testin PCR jo më të vjetër se 72 orë dhe testin serologjik, raporton Front Online.

Postime të ngjajshme
Lajme

Paralajmërimi i Donika Kadaj-Bujupit

Lajme

Pamje: Aksident i rëndë në Prizren, ka të lënduar rëndë

Lajme

Valon Syla shkon me ‘mindil’ në Pressing, e tregon arsyen pse veproi kështu

Lajme

Këto janë komunat që nuk kanë asnjë rast aktiv me koronavirus