Sport

PUNË E KRYER! Zidane e mbyll me Real Madrid, menjëherë merr drejtimin e gjigantit Evropian

Nuk ka rehati sa i përket trajnerëve nëpër klubet e mëdha evropiane.

Pas largimit të Antonio Contes nga Interi, një veprim të tille pritet ta marrë edhe trajneri i Real Madridit Zinedine Zidane.

Lajmin e fundit e ka dhënë gazetari Fabrizio Romano i cili deklaron se trajneri francez ka vendosur që ta shkëpusë menjëherë kontratën dhe të largohet nga “Santiago Bernabeu”.

Konfirmimi zyrtar pritet të arrijë në orët e ardhshme.

Zinedine Zidane po kërkon një sfidë të re ndërsa Juventusi po kërkon një emër të madh pas dështimit të provës me Andrea Pirlo.

Pas zyrtarizimit të largimit ‘Zizou’ pritet menjëherë të merr stolin e Juventusit ndërsa trajneri i ir i i Real Madrid do të jetë Max Allegri.

Postime të ngjajshme
Sport

Zbulohet shuma e transferimit të Rashicës në Premierligë, kjo është shuma që përfiton ish-klubi i tij, Vushtrria

Sport

Mesazhi emocional i Rashicës drejtuar tifozëve të Werder Bremenit pas transferimit në Premierligë

Sport

Lajmi i fundit: Milot Rashica i bashkohet klubit të Premier Leagues

Sport

“Bomba” nga Spanja: Gjiganti evropian arrin marrëveshje me Haalandin, paga e tij javore është e “çmendur”