Sport

PUNË E KRYER! Zbulohet transferimi i parë i Real Madridit për merkaton verore 2021

David Alaba do të jetë lojtari i parë që transferohet gjatë merakos së verës tek Real Madridi.

Austriaku do të transferohet si lojtar i lirë pas përfundimit të kontratës me Bayern Munchen.

Sipas gazetarit italian, Fabrizio Romano, Alaba do të transferohet pavarësisht çfarë ndodh me të ardhmen e trajnerit, Zinedine Zidane.

Alaba kishte firmosur një para-kontratë në prill dhe do të bashkohet me Realin pavarësisht rrjedhës së ndryshimeve në klubin madrilen.

Postime të ngjajshme
Sport

Ish-mjeku i Eriksen, jep detajet tmerruese lidhur me futbollistin dhe tregon çfarë mund t’i ketë ndodhur

Sport

ZYRTARE: A&N përforcohet me ish-futbollistin e Lirisë

Sport

Mourinho i çmend tifozët e Romës, po e transferon yllin nga Real Madridi!

Sport

Ky lojtar largohet nga Trepça ’89