Sport

Punë e kryer, Rashica në janar transferohet te kjo skuadër!

Milot Rashica dështoj të largohet nga Werder Bremen në këtë merkato. Ai arriti marrëveshje me Leverkusenin, por në minutat e fundit dështoj për shkak se dokumentet u vonuan dhe nuk arritën para se të mbyllej afati kalimtar.

Por, kosovari duket se nuk do të qëndroj gjatë në Bremen, transmeton Indeksonline.

Sipas “Sport Bild”, Rashica tashmë ka marrëveshje me Leverkusenin dhe në janar do të kompletohet transferimi i tij.

Në “BayArena”, Rashica do të bashkohet me ish-trajnerin Peter Bosz, i cili udhëheqte Vittesen gjatë kohës kur kosovari ishte pjesë e tyre.

Rashica ka kontratë me Bremenin deri në vitin 2022.

Postime të ngjajshme
Sport

Fisnik Papuqi tregon për organizimin fantastik tek Besa, ja risitë që nuk janë parë më herët në Superligë

Sport

Mbyllet ndeshja dramatike mes Bashkimit dhe Trepçës, ky është rezultati

Sport

Akuzohet për falsifikim dokumentesh, futbollisti i Tiranës përfundon në Gjykatë

Sport

Liga e Evropës – super Milan, tri pikë edhe ndaj Sparta Prague për lidershipin e grupit