Lajme

Publikohet videoja që nuk do të dëshironte t’a shihte kurrë Rama, ja çfarë flet për Kurtin

Kryeministi i Shqipërisë, Edi Rama nuk ka shumë kohë që ka lëshuar një deklaratë në lidhje me ish-kryeministrin e vendit, Albin Kurti.

Rama tha për media që Rama para mediave se Iufta e Kosovës nuk përfundon me Vjosa Osmanin presidente, e as Albin Kurtin kryeministër.

Raportet e ftohta mes Ramës dhe Kurtit njihen edhe në kohën kur Kurti ishte kryeministër i vendit.

Mirëpo në një video të vitit 2017, kryministri i Shqipërisë, Edi Rama ka folur në lidhje me Kurtin, të cilin thotë se do ta kishte votuar në zgjedhje nëse do të merrte pjesë.

Rama shprehët ndër të tjera që Kurti është një shqiptar intelegjent që dallon nga të tjerët, transmeton “Bota sot”.

Video e plotë

Postime të ngjajshme
Lajme

Musliu-Shoshi: Për ta kuptuar fuqinë e PDK-së, mjafton ta shihni mbështetjen e sontme nga Drenica

Lajme

Dastid Pallaska tregon pse pranoi të jetë avokati i Thaçit

Lajme

Njoftimi i KEDS’it, këto vende nesër nuk do të kenë rrymë

Lajme

Limaj tregon pse dështoi koalicioni me PDK-në