Zgjedhjet 2021

Publikohet sondazhi i fundit, kjo është përqindja që merr VV, PDK dhe LDK

Në sondazhin e realizuar nga Instituti Pipos, për trendin e preferencave politike para zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Kosovë, Lëvizja Vetëvendosje me listën e Vjosa Osmanit del e para me 40.95 për qind.

Sipas këtij sondazhi, PDK radhitet e dyta, ndërkohë që LDK zë vendin e tretë, raporton GazetaBlic.

Ndërkaq, Nisma e Fatmir Limajt s’e kalon pragun zgjedhor.

Zgjedhjet e parakohshme do të mbahen këtë të diele./GazetaBlic

Postime të ngjajshme
LajmeZgjedhjet 2021

Lista e 20 kandidatëve më të votuarit të PDK’së

LajmeZgjedhjet 2021

Votat e djalit të Sami Lushtakut në Drenicë

LajmeZgjedhjet 2021

Kandidati i PDK-së tregon se sa vota ka marrë

LajmeZgjedhjet 2021

Kaq vota mori gruaja e Adem Mikullovcit në Mitrovicë