Sport

Publikohet lista e Lazios për Ligën e Kampionëve, ky është vendim për Muriqin

Edhe Lazio ka dorëzuar në UEFA listën e futbollistëve me të cilët do të përfaqësohet në Ligën e kampionëve në sezonin 2020-2021, transmeton Insporti.

Në listë prej 23 futbollistëve, figuron edhe emri i sulmuesit të Kosovës, Vedat Muriqi i cili këtë verë u transferua nga Fenerbahce për 20 milionë euro.

Muriqi kishte qenë njëra prej kërkesave kryesore të trajernit Simeone Inzaghi ndaj nuk kishte si të mungonte.Në listë është edhe portieri shqiptar, Thomas Strakosha.

Ja lista e plotë:

Lazio është në grupin F të Ligës së Kampionëve së bashku me Borussia Dortmund, Club Brugge dhe Zenitin.

Postime të ngjajshme
Sport

Këta janë golashënuesit më të mirë pas tetë xhirove në Superligën e Kosovës

Sport

Këtë sezon Ballkani me Dritën po udhëheqin, por ja si dukej tabela e Superligës pas 8 javëve të sezonit të kaluar

Sport

Në mesjavë xhiroja e nëntë, super derbi në Therandë

Sport

Shkëlqeu me 2 gola dhe 1 asist, Berisha merr një notë të madhe për paraqitjen e sotme me Akhmatin