Lajme

Publikohet deklarata e Jakup Krasniqit në vitin 1998

Ish-zëdhënësi i UÇK-së, Jakup Krasniqi ka dalë sot para Dhomave të Specializuara të Hagës, derisa, para këtij organi ish-kryeparlamentari është përballur me akuzat për kr.ime të Iuftës.

Publicisti Bardhyl Mahmuti ka publikuar në Facebook një deklaratë të Krasniqit të vitit 1998-të.

Në këtë intervistë, Krasniqi thoshte se UÇK-ja e njeh për ideologji vetëm shqiptarizmin, e se LPK-ja është ajo forcë politike që ka meritat e pakonstetuara në krijimin e UÇK-së.

“Shtabi i përgjithsëm i UCK-së është i mendimit se në këtë fazë të Iuftës pluralizmi politik është luks”, shkruhet në këtë deklaratë.

Postime të ngjajshme
Lajme

Familja nga Kukësi që u zhvendos në Kosovë ka një hall të madh

Lajme

Podujevë: Hajnat i hyjnë në katin e tretë dhe i vjedhin 2000 euro, ari, pasaporta e 4 kartela bankare

Lajme

Deputetja e LDK-së për Albin Kurtin: Ai është diktator

Lajme

Çfarë i ndodh trupit pas një gripi normal, mund të fitoni antitrupa kundër Covid-19?