Sport

Publikohen formacionet zyrtare nga derbi: Feronikeli – Drita

Gjatë ditës së sotme (e diel) zhvillohen tri ndeshjet e radhës në kuadër të javës së pestë në Superligën e Kosovës në futboll, shkruan Gazeta Metro.

Ndeshja e parë për ditën e sotme zhvillohet në Drenas, aty ku takohen Feronikeli dhe kampionia në fuqi, Drita, e që ndeshja pritet të jetë mjaft interesante.

Ndeshja zhvillohet nga ora 13:30 në stadiumin ‘Rexhep Rexhepi’ dhe tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Formacioni zyrtar i Feronikelit: Avdyli, Prince, Hoxha, Lladrovci, Bojku, Dabiqaj, Malaj, Hoti, Greca, Da Silva, Santos.

Formacioni zyrtar i Dritës: Maloku, Brdarovski, Gërbeshi, Cuculi, Blakqori, Namani, B.Shabani, Xh.Shabani, Fazliu, Ajzeraj, Rexha.

Postime të ngjajshme
Sport

Munishi kapet me drejtorin e Dritës: Veç për volejboll mundesh mem fol

Sport

Shtatë futbollistë shqiptarë tek Lokomotiva e Zagrebit, ja sa është paga mesatare tek klubi kroat

Sport

“Skifterat” me komunikatë publike: Qëndrojmë prapa Gjilanit dhe vendimeve të presidentit Zuka

Sport

Ibrahimi paralajmëron Drenicën para takimit të së martës