Sport

PSG favorit për të nënshkruar me Lionel Messin

E ardhmja e Lionel Messit vazhdon të jetë temë mjaft e nxehtë në mediat sportive, pasi superylli i Barcelonës do të mbetet pa kontratë në fund të këtij sezoni.

Argjentinasi e kishte kërkuar largimin nga katalunasit në verën e kaluar, gjë që iu pamundësua nga klubi, ndërsa me ardhjen e Joan Laportas në krye është besuar se ai do ta zgjatë qëndrimin.

Sidoqoftë, derisa javët po kalojnë dhe jemi drejt fundit të sezonit, 33-vjeçari akoma nuk ka marrë një vendim dhe është duke e pritur momentin e duhur për ta bërë hapin e madh.

Ndërkohë, spekulimet që lidhen me të ardhmen e tij, janë të vazhdueshme. Vet lojtari nuk ka folur asgjë se çfarë do të bëjë, porse është i fokusuar vetëm te ndeshjet e mbetura në La Liga.

Barcelona, në anën tjetër, është goditur rëndë nga kriza financiare si pasojë e pandemisë, ashtu që i ka opsionet e kufizuara financiare lidhur me ofertën që mund t’i bëjë numrit 10.

Dhe në një raportim ekskluziv, gazetari i “TNT Sports Brasil”, Marcelo Bechler, ka thënë se Paris Saint-Germaini ka marrë primatin në garën për nënshkrimin e tij.

Në bazë të këtij njoftimi, kampioni francez i ka ofruar Messit kontratë të majme dyvjeçare me opsionin për ta vazhduar edhe për një vit tjetër.

Pritet të shihet se cili do të jetë vendimi i futbollistit: të qëndrojë në Camp Nou, ku ka luajtur gjatë gjithë karrierës profesionale apo të kërkojë një sfidë të re.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s