Sport

PSG brenda muajit kompleton tre super transferimet

Paris Saint-Germain është duke punuar shumë për transferimet e kësaj vere.

Skuadra franceze e kërkon me ngulm lavdinë në garat evropiane, përkatësisht në Ligën e Kampionëve.

Sheikët nga Arabia Saudite po tentojnë që të pushtojnë futbollin me prurjet që po i bëjnë këtë verë, e që disa prej tyre tashmë i kanë kompletuar.

Por, sipas asaj që raporton Fabrizio Romano, Sergio Ramos, Achraf Hakimi dhe Gianuligi Donnarumma, do të prezantohen gjatë muajit korrik.

Klubi parisien po e transferon mbrojtësin spanjoll dhe portierin si të lirë, pasi kontrata me Real Madridit, përkatësisht me Milanin, skadoi muajin e kaluar.

Për Hakimi, PSG do të paguajë te Interi mbi 70 milionë euro, e që të tre janë tashmë lojtarë të dëshmuar dhe mund ta ndihmojnë skuadrën në përmbushjen e objektivave.

Postime të ngjajshme
Sport

Përfundoi aventurën me Ukrainën, zbulohet pse u largua Andriy Shevchenko

Sport

Shkëndija emëron trajnerin e ri

Sport

Ballkani ‘befasohet’ në Turqi, takohet me drejtuesit e klubit të njohur

Sport

Gjilani konfirmon dy miqësoret e radhës