Sport

PSG arrin fitore të madhe ndaj Man United – Barça, Juventusi dhe Chelsea kryejnë detyrën

PSG e ka mposhtur Manchester United me rezultat 3-1 në Old Trafford

Skuadra franceze ka shënuar fitore të madhe dhe mbetet në garë për të kaluar tutje në fazën e eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve, shkruan Reporteri.net

Golat për francezët u shënuan nga Neymar 6′, 90′ dhe Marquinhos 69′, derisa për ‘Djajtë e Kuq’ realizoi Rashford 32′.

Në ndeshjet tjera të mbrëmjes fitore arritën edhe Juventusi, Barcelona e Chelsea.
Juventusi fitoi 3-0 ndaj Dynamo Kievit. Edhe Barcelona fitoi ndaj Ferencvarosit me rezultat 3-0.

Chelsea e mposhti Sevillan me rezultat të thellë prej 4-0, në një ndeshje ku shkëlqeu Olivier Giroud që shënoi katër gola.

Më poshtë keni rezultatet komplete nga mbrëmja e sontme.

Postime të ngjajshme
Sport

Bekim Balaj ndëshkohet me karton të kuq vetëm pesë minuta pasi u inkuadrua në derbin austriak

Sport

Limani me një premtim të madh për tifozët e Dritës para ndeshjes me Prishtinën

Sport

Këto janë ndeshjet miqësore që do t’i zhvillojë Prishtina në Turqi

Sport

Këta janë kundërshtarët që Drita do të përballet në ndeshjet miqësore në Turqi