Lajme

Pse u rrëzua linja gjigande e udhetimëve Thomas Cook?

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Thomas Cook u themelua në 1841 si Thomas Cook & Son dhe u përdor për të organizuar turne rreth SHBA dhe Evropës në fund të shekullit të 19-të.

Kompania u zhvillua me sukses për më shumë se 150 vjet, por ra në telashe për shkak të rritjes së borxhit në 2018.

Shefat e Thomas Cook punësuan grupin e këshillimit Alix Partners në Prill 2019 në një përpjekje për të zbritur borxhin prej 1.6 miliardë.

Kompania njoftoi 300 milion funte nga fondi në rast urgjencës nga bankat e saj në maj 2019, dhe ndërmarrja kineze Fosun International më vonë shtoi një kredi 900 milion £.

Fosun refuzoi një injeksion të parave të gatshme prej 200 milion on në 22 shtator, dhe qeveria e Mbretërisë së Bashkuar nuk pranoi të jepte me qira kompaninë.

Pa asnjë përdorim tjetër, Thomas Cook ra në kollaps me tregtinë këtë mëngjes, duke i dhënë fund historisë 178-vjeçare të kompanisë, transmeton BlicMedia.

Përballë Brexit, bashkimeve të dobëta dhe rritjes së konkurrencës, kompania 178-vjeçare më në fund ra në shkatërrim të saj të hënën.

Qelësi i rënies së tij është bashkimi i Thomas Cook me MyTravel, një kompani udhëtimi paketash me bazë në UK, në vitin 2007. Ajo që filloi fillimisht me shpresë, përfundoi në katastrofë. Thomas Cook përfundoi me borxhe të mëdha që dëshmuan të pamundur për tu menaxhuar pasi, MyTravel kishte bërë vetëm një fitim, një herë që nga viti 2001.

Ndikimi i bashkimit erdhi në kokë në maj pasi Thomas Cook raportoi një humbje rekord prej 1.5 miliardë £ (1.85 miliardë dollarë) dhe një rënie e madhe e shitjeve të verës.

Thomas Cook gjithashtu u përball me konkurrencë të re nga rivalja me kosto më të ulët Jet2Holidays, duke e vendosur fitimin e kompanisë nën presion të ri. Më parë, tregu ishte ndarë midis Thomas Cook dhe Tui. Brenda dy muajve, Thomas Cook duhej të nxirrte dy paralajmërime mbi fitimet. Ndërsa, Brexit nuk e ndihmoi situatën e tyre, përcjell BlicMedia.

Në gusht të këtij viti, kishte shpresë se Thomas Cook mund të çlirohej nga katastrofa pasi ajo ra dakord për një marrëveshje shpëtimi prej 1.1 miliardë dollarësh me Fosun, një kompani me bazë në Kinë, aksionari më i madh i Thomas Cook dhe debitorët e saj.

Sidoqoftë, që nga e hëna, Thomas Cook u rrëzua në likuidim pasi bisedimet me aksionarët, huadhënësit dhe qeverinë e ShBA-së nuk arritën të dilnin me një plan shpëtimi pasi bankat e kompanisë kërkuan 250 milion dollarë të tjerë.

Agjensia ishte dyqani më famshëm për udhëtarët – i njohur për paketat e tij gjithëpërfshirëse të udhëtimit: agjensia rezervonte fluturime, hotele dhe turne për udhëtarët.

Marc-David L. Seidel, profesor në Universitetin e British Columbia Sauder School of Business thotë se agjensitë e udhëtimit si Thomas Cook janë bërë më pak të rëndësishme dhe të domosdoshëm për udhëtarët gjatë epokës së internetit.

“Rritja e informacionit të udhëtimit në internet zhvendosi fuqinë në industri në mënyrë që konsumatorët individualë të mos kishin më nevojë të mbështeteshin në agjencitë e udhëtimit me tulla dhe llaç për ekspertizë sa më shumë,” i thotë ai TIME. “Kjo u intensifikua kur interneti kaloi në më shumë një model të komunitetit të udhëtimit në internet, ku udhëtarët individualë ndajnë informacione për gjithçka që udhëton në lidhje me njëri-tjetrin. Ky informacion i disponueshëm dhe i detajuar lehtësoi më tej fuqinë e agjencive të udhëtimit, të cilat tradicionalisht kishin qenë burimi kryesor i një ekspertize të tillë. ”

Seidel shton se rritja e Airbnb mund të ketë luajtur gjithashtu një rol.

“Tendenca e rritjes së ofruesve të vegjël të udhëtimit, siç janë individët që ofrojnë njësi me qira përmes platformave të internetit, gjithashtu bën presion ndaj organizatave si Thomas Cook pasi një pjesë e të ardhurave të tyre bazohej në strehimin,” thotë ai.

Tani, vëmendja kthehet për pushuesit e Thomas Cook, të cilët kanë mbetur të bllokuar, dhe janë të tronditur nga kjo situatë.

A preken udhëtarët amerikanë?

Ndërsa pjesa më e madhe e klientëve të Thomas Cook ishin me qendër në Evropë, agjensia ofroi shërbime për qytetet e mëdha të SHBA-së, përfshirë New York, Orlando dhe San Fransisco.

Departamenti i Shtetit thotë se nuk është në gjendje të gjurmojë sa qytetarë amerikanë u preken aktualisht sepse amerikanëve nuk u kërkohet të regjistrojnë udhëtimin e tyre në një vend të huaj.

Një zëdhënës i Departamentit të Shtetit i thotë TIME se agjensia aktualisht po monitoron situatën dhe se udhëtarët duhet të bëjnë marrëveshjet e tyre për t’u kthyer në Shtetet e Bashkuara, transmeton BlicMedia.

“Nëse amerikanët janë të varfër dhe pa burime për t’u rikthyer në Shtetet e Bashkuara, ata duhet të kontaktojnë ambasadën amerikane ose konsullatën në vendin ku po udhëtojnë për t’i ndihmuar ata të kontaktojnë me anëtarët e familjes ose të vlerësojnë opsionet e tjera,” tha zëdhënësi i departamentit të shtetit.

Seidel thotë gjithashtu se agjensia që do të dalë nga biznesi ka shumë të ngjarë të mos ketë një shumë të efektit për udhëtarët amerikanë.

“Ata kanë shërbim të kufizuar në disa qytete – në thelb, janë qytetet kryesore dhe tregu i kohës së lirë, dhe një pjesë e madhe e këtij shërbimi do të ishte më shumë se sa të hyrjes, kështu që njerëzit që vizitojnë shtetet nga Evropa dhe shumë gjëra të tyre u ofruan si pako, ” ai thote. BlicMedia.net

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat