Sport

Pse Italia duhet të shihet si një ndër favoritët kryesorë për “Euro 2020”?

Sot do nis Kampionati Evropian “Euro 2020” që ishte paraparë të zhvillohet vitin e kaluar, por u shty shkaku i pandemisë së COIVD-19.

Kombëtaret kanë kryer të gjitha ndeshjet miqësore dhe do ‘luftojnë’ me të gjithë forcat për titullin: Kampion i Evropës.

Franca shihet si favoriti kryesor, mirëpo duke parë statistikat as Italia nuk duhet të anashkalohet.

Nëse flasim për statistika, atëherë Kombëtarja e Roberto Mancinit nuk di për humbje që nga shtatori i vitit 2018.

Lexo edhe: https://blicmedia.net/euro-2020-turqia-italia-formacionet-e-mundshme/

“Azzurët” gjithashtu nuk kanë pranuar gol që nga tetori i vitit 2020, 27 ndeshje radhazi të pamposhtur, 74 gola të shënuara, 20 herë portën e paprekur, 8 fitore radhazi (pa barazim), vetëm 7 gola të pranuara.

Ndërkohë, në listën e Kombëtareve të mëdha ndodhen edhe Portugalia, Anglia, Spanja dhe Gjermania që shihen si favoritë të tjerë.

Postime të ngjajshme
Sport

Mici flet nga Tirana

Sport

Shkëndija nënshkruan kontratë profesionale me mesfushorin 17-vjeçar

Sport

Zyrtare: Trepça ’89 ndahet me futbollistin e njohur

Sport

Tjetër futbollist konfirmon largimin nga Trepça ’89