Show Bizz

Pse është ngritur padi ndaj Dua Lipës

Dua Lipa është paditur sepse postoi një foto paparacësh të saj në Instagram.

Sipas dokumenteve të gjykatës amerikane, Dua ishte fotografuar në aeroport në shkurt 2019 dhe e postoi foton ‘pa leje apo autorizim”.

Integral Images thotë se Lipa përfitoi nga fotografia, pasi Instagrami i saj vepron si një mjet marketingu për muzikën e saj.

Prej saj po kërkohet dëmshpërblim prej 150,000 dollarë (108,000 £) dhe gjykim të jurisë.

Kompania po kërkon gjithashtu një urdhër që e pengon këngëtarin nga veprimet e mëtejshme të shkeljes, si dhe shpenzimet ligjore.

Lipa e postoi foton në llogarinë e saj në Instagram në 7 Shkurt 2019, rreth katër ditë pasi ishte marrë.

Postimi tashmë i fshirë tregon yllin që qëndron në radhë, shtrëngon biletën e saj të linjës ajrore dhe pasaportën, ndërsa mban një kapelë të madhe,

“Do të jetoj me kapele të mëdha me gëzof deri në një njoftim tjetër” .

Postime të ngjajshme
LajmeShow Bizz

Nikoll Nikprelaj humb personin më të dashur të familjes

Show Bizz

Noizy humb kontrollin gjatë performancës, rrëzohet keq në mes të skenës

Show Bizz

Emocionuese, motra e këngëtares shqiptare shpërthen në lot gjatë dasmës

Show Bizz

Fjolla Morina “lajmërohet” sërish nga paraburgimi, habit me veprimin