Lajme

Protestuesit nga opozita ruse protestë për zgjedhje të lira {Video}

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Aktivistët e opozitës ruse kanë organizuar sërish protesta nëpër rrugët e Moskës për të kërkuar zgjedhje të lira.

Ata gjithashtu kanë kërkuar lirimin e protestuesve që u arrestuan nga autoritetet ruse javë më parë, shkruan Reuters.

Për më shumë se një muaj, rrugët e Moskës janë vërshuar nga protestuesit pasi autoritetet iu kanë ndaluar kandidatëve të opozitës që të marrin pjesë në zgjedhjet lokale.

Kujtojmë se në javët e fundit, policia ka arrestuar më shumë se dy mijë protestues. Gjatë arrestimeve, autoritetet kanë përdorur forcë të tepruar dhe i kanë quajtur prostatat si të paligjshme./KlanKosova/

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Lajme

Vuçiq s’arrin ta fus ushtrinë në Kosovë, për 30 sekonda bombardohet Beogradi

Lajme

Nuk jam ateist, Valon Syla tregon se në çka beson

Lajme

E pazakontë: Majmuni shijon rrezet e diellit në ballkonin e një banese në Prishtinë

Lajme

‘Eskalon’ deputeti i VV-së, me akuza ndaj Kryeziut: Po mërzitesh që s’po fiton Radoiçiqi, shyqyr që po iu bien maskat