Sport

Prokurori: Kemi pasur informacione që mund të ketë kurdisje në Superligën e Kosovës

Prokurori, Besim Kelmendi ka folur rreth temës së kurdisjeve në futbollin kosovar.

Ai në emisionin sportiv në KTV, “Sporti Total” tha se ka pasur informacionet për ndeshjet e fundit që mund të ketë kurdisje.

“Ne kemi pasur disa informacione nga burime të ndryshme se mund të ketë dukuri negative në ndeshjet e fundit në Superligë. Ne kemi kërkuar që të jemi afër këtyre ndeshjeve. Nëse ka prova ne do te ngrisim hetimet tona. Nuk mund te flas se për cilat ndeshje, por ne po punojmë intenzivisht në këtë drejtim. Ka kurdisje në futbollin kosovar dhe ka ndeshje që ka aktakuze për ato”, tha ndër të tjera Kelmendi.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita do të mbetet pa një investitor të fuqishëm, Valon Murseli do të largohet në fund të këtij edicioni

Sport

Luftë e madhe në Ligën e Dytë, kështu duket tabela kur kanë mbetur vetëm edhe dy xhiro deri në fund

Sport

Tre talentë shqiptarë në listën e Zvicrës U21

Sport

Njëri nga futbollistët kryesor të Real Madridit pozitiv me Covid-19, mungon në ndeshjen e fundit të La Liga-s