Sport

Privatizimi i Vëllaznimit të Gjakovës, zyrtari i klubit zbulon detaje: Investitorët e rinjë për çudi nuk janë gjakovarë

Vëllaznimi i Gjakovës që nga dita e sotme është bërë me administrator të ri.

Klubi me traditë të madhe në futbollin kosovar ka emëruar Edi Luzhën në postin e Edi Luzhës gjatë ditës së sotme, raporton “Zeri.info”.

Luzha ka synime të mëdha, derisa thotë se klubi gakovar do të privatizohet nga katër investitorë.

“Kemi pasur gjithmonë synime, Vëllaznimi është në çdo shtëpi në Gjakovë. Kemi fat që Gjakova e ka Lorik Cana, i cili dëshiron me miqtë e tij ta privatizojë klubin”, ka thënë Luzha në “Dueli Sportiv”, përcjell “Zeri.info”.

“Vëllaznimi po bëhet gati për privatizim. Janë katër investitorë që duan ta blejnë klubin – dy nga jashtë dhe dy vendorë”, tregoi Edi Luzha.

“Investitorët e rinjë nuk janë nga Gjakova për çudi, dhe Lorik Cana është tejet i lidhur me klubin edhe kur ka qenë futbollist, na ka vizituar”, shtoi ai.

Postime të ngjajshme
Sport

Djali i Tahir Batatinës mbledh yjet e Dritës, Ballkanit dhe Llapit, premton diçka për vitin 2022

Sport

Përfundon ndeshja Ballkani – Vorskla, ky është rezultati përfundimtar

Sport

FC A&N transferon mesfushorin me përvojë të madhe në futbollin kosovar

Sport

Vitia ‘shpërthen bombën’ e radhës në këtë afat kalimtar, transferon mbrojtësin e njohur