Sport

Pritje madhështore për Majlindën dhe Kosovên në Japoni (VIDEO)

-ADVERTISEMENT-
-Advertisement-

Ekipi kosovar ka ateruar në Tokio të Japonisë, aty ku do të zhvillohet Kampionati Botëror në xhudo nga 25 gushti deri më 1 shtator.

“Dardanët” mbërrijtën në Tokio ditën e djeshme, derisa do të fillojnë përgatitjet fizike para fillimit të kompeticionit.

Sidoqoftë, ajo që bie në sy është pritja që iu bë kontigjentit kosovar nga japonezët, të cilët me flamuj e brohoritje e pritën ekipin kosovar.

Shikoni videon e mëposhtme.

-Advertisement-
Postime të ngjajshme
Sport

I mbajtur një vit në burgun serb pasi e ngatërruan me dikë tjetër, Petrit Dula pas lirimit rrëfen për periudhën e vështirë që kaloi

Sport

Gjilani kalon në epërsi ndaj Llapit

Sport

Shënon Llapi, e ngushton rezultatin

Sport

Duka më i votuari në UEFA, rizgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv