Sport

Prishtinës i ikë supersulmuesi nga duart

Michael Ngoo u zyrtarizua sot si lojtar i Paralimniou në Qipro, raporton Gazeta Olle.

Ish-sulmuesi i rrezikshëm i Tiranës që ishte paraqitur edhe për Liverpool në të kaluarën ishte përsëri i kërkuar nga skuadra e kryeqytetit të Shqipërisë.

Burime të Gazetës Olle tregojnë se përveç Tiranës, Ngoo ishte afër edhe me Prishtinën.

Madje, po të njejtat burime tregojnë se menagjeri i futbollistit veç se kishte arritur marrëveshje me Prishtinën që ofronte pagë më të mirë se Tirana, por në fund sulmuesi problematik bëri sipas kokës së tij dhe u transferua tek skuadra qipriote.

28 vjeçari kishte paraqitje fenomenale të bardhë e blutë gjatë sezonit të kaluar, duke arritur të shënoj 13 gola dhe të dhuroj 16 asistime.

Postime të ngjajshme
Sport

Drita – FC Prishtina, formacionet zyrtare

Sport

SUPERKUPA LIVE: Prishtina – Drita

Sport

Ballkani përballet me gjigantin ukrainas në Antalia

Sport

Drita dhe Prishtina përballen në Turqi, luhet për trofeun e parë të vitit