Lajme

Prishtinasi i infektuar me koronavirus del shëtitet rrugëve të qytetit: E pëson keq nga policia e Kosovës

Policia e Kosovës ka inciuar rast ndaj një personi për veprën “Përhapje e sëmundjeve ngjitëse”, pasi i njëjti ishte i infektuar me koronavirus dhe ka dalur rrugëve të Prishtinës.
Policia përmes raportit 24-orësh konfirmon se rasti ka ndodhur në rrugën “Tirana”, rreth orës 15:30.

“Policia ka kthyer në shtëpi të dyshuarin dhe është iniciuar rasti si më lart.”, thuhet në njoftim të policisë.

Njoftimi i plotë:

Rr. “Tiranës”, Prishtinë 09.11.2020 – 15:30. Është raportuar se një i dyshuar m/k i cili ishte i infektuar me Covid 19 i njëjti nuk ka respektuar masat e izolimit duke dalë jashtë shtëpisë së tij. Policia ka kthyer në shtëpi të dyshuarin dhe është iniciuar rasti si më lart.

Postime të ngjajshme
Lajme

Befason Ramush Haradinaj: Nëse bëhem President, ky do të jetë kryetar i AAK-së

Lajme

Molliqaj tregon për raportet e tij me Kurtin

Lajme

A do të jetë Uran Ismaili kandidat i PDK’së për Prishtinë?

Lajme

Selmanaj i dërgon “selam” Osmanit