Sport

Prishtina zyrtarizon Besart Berishën me fjalë të mëdha

Besart Berisha përfundimisht ka vendosur të luaj në futbollin kosovar.

Sulmuesi i famshëm shqiptar me një karrierë të bujshme, ka vendosur që t’i bashkohet kampionit në fuqi të Kosovës, Prishtinës.

Berisha ka një karrierë të pasur në futbollin gjerman, në Norvegji, Danimarkë, Angli, Australi e Japoni.

Prishtina e ka zyrtarizuar sulmuesin veteran, por që detajet e kontratës nuk janë bërë të ditura.

Njoftimi i plotë nga FC Prishtina:

Ëmbëlsira sa i përket afatit kalimtar është lënë për fund, Besart Berisha zbarkon te FC Prishtina.

Sulmuesi me përvojë të madhe, Besart Berisha, është përforcimi më i ri i skuadrës sonë.

Pas një karriere mbresëlënëse në Gjermani, Norvegji, Danimarkë, Angli, Australi e Japoni, me Kombëtaren e Shqipërisë dhe Kosovën, futbollisti me prejardhje nga qyteti i Prishtinës ka vendosur t’i bashkohet skuadrës “bardhekaltër” për ta shkrirë gjithë potencialin dhe përvojën e fituar në futbollin botëror për ekipin tonë.

Mirë se vjen Besart Berisha.

Postime të ngjajshme
Sport

Pas ndeshjes me Lazion, Mourinho fjaloset me gazetarë dhe e braktis konferencën

Sport

Ylli i Serie A shënon gol të mrekullueshëm me shishe të ujit në dorë

Sport

Dueli i zjarrtë në Champions, PSG – Man City: Guardiola ka disa fjalë për Messin

Sport

Joshua u dërgua në spital menjëherë pas humbjes ndaj Usyk