Sport

Prishtina transferon lojtarin e Përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut

Një super-transferim ka bërë skuadra e Prishtinës. Bardhekaltrit kanë transferuar basketbollistin e përfaqësueses së Maqedonisë, Lejson Zeqiri.

Lajmin e ka dhënë vet skuadra bardhekaltër përmes një njoftimi në facebook, shkruan Demokracia.com.

“Basketbollisti i përfaqësueses së Maqedonisë Lejson Zeqiri është ylli i radhës që i bashkohet Sigal Prishtinës.

Zeqiri ishte afër të transferohej në ekipin e njohur turk Beshiktash 🇹🇷, por zgjodhi që këtë sezon t’i bashkohet klubit tonë Sigal Prishtinës

Zeqiri është lojtarë i përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut dhe vjen nga kampionati Maqedon, konkretisht nga klubi MZT Skopje.

Zeqiri luan në pozitat 4-5.

Mirë se vjen në klubin më të trofeshëm shqiptar Lejson”, shkruan KB Prishtina

Postime të ngjajshme
Sport

Pas ndeshjes me Lazion, Mourinho fjaloset me gazetarë dhe e braktis konferencën

Sport

Ylli i Serie A shënon gol të mrekullueshëm me shishe të ujit në dorë

Sport

Dueli i zjarrtë në Champions, PSG – Man City: Guardiola ka disa fjalë për Messin

Sport

Joshua u dërgua në spital menjëherë pas humbjes ndaj Usyk