Sport

Prishtina sot përballë Ferencvarosit në Ligën e Kampionëve

Prishtina do të zhvillojë sot (e martë) një ndeshje tejet jetike për historinë e klubit, e përballë e ka Ferncvarosin.

Ndeshja që fillon në ora 18:00, do të luhet në stadiumin “Groupama Arena” në Budapest në kuadër të rrethit të parë eliminator të Ligës së Kampionëve.

Bardhëekaltrit do të shpresojnë që të marrin një rezultat pozitiv ndaj skuadrës nga Hungaria, e që takimi do të jetë aspak i lehtë.

Prishtina ka analizuar në detaje kundërshtarin e tyre dhe do të tentojë të godasin në pikën e dobët, për të marrë fitoren.

Sot do të luajë edhe Shkëndija që takohet me Muran e Sllovenisë nga ora 20:00, derisa ne shpresojmë që të dy skuadrat shqiptare të kalojnë tutje.

Postime të ngjajshme
Sport

Ja në sa ora do të parakalojnë në sheshin “Nënta Tereza” xhudistet kosovare

Sport

Ballkani sot luan miqësoren e radhës, ja me kë takohet

Sport

Dukagjini aranzhon miqësore me skuadrën e Ligës së Parë, ja kur do të zhvillohet!

Sport

Nuk del në stërvitje pa firmosur kontratën e re, Messi me pushime në Ibiza. Ja situata në kampin katalanas