Sport

Prishtina pjesë e Superligës ballkanike, ja skuadrat pjesëmarrëse!

Formimi i Superligës Evropiane ka shkaktuar një “tërmet” në botën e futbollit.

Kjo ka ndikuar edhe te kroatët, të cilët janë frymëzuar të krijojnë ligë të re.

Bëhet fjalë për Ballkan Ligën, e cila sipas tyre, do të përbëhej nga dy divizione me nga 16 skuadra.

Në këtë ligë do të luanin skuadrat shqiptare si Partizani, Tirana, Kukësi dhe Shkëndija e Tetovës nga kampionati i Maqedonisë Veriore, ndërkohë nga Kosova do të merrte pjesë vetëm Prishtina..

Këto janë skuadrat e mundshme pjesëmarrëse:

Ndeshjet parashihen të zhvillohen me sistem vajtje-ardhje, dhe katër skuadrat e fundit të divizionit të parë bien poshtë, ndërsa katër skuadrat e para të divizionit të dytë ngjiten lartë.

Postime të ngjajshme
Sport

Armend Dallku: Gjynah që këta djem të trajtohen ashtu, më vjen keq se si u arbitrua ndeshja

Sport

Kjo është deklarata e Batatinës pas triumfit në Kupën e Kosovës

Sport

Munishi uron Llapin dhe lavdëron Dukagjinin për ‘luftën dhe angazhimin’

Sport

Dukagjini – Llapi: Kjo skuadër rrëmben trofeun e Kupës së Kosovës