Sport

Prishtina në kërkim të mrekullisë, sonte ballafaqohet me Ferencvarosin në Champions

Prishtina do ta zhvillojë sonte ndeshjen e dytë kundër Ferencvarosit, e cila edhe mund të jetë e fundit në Champoione League për këtë edicion, gjigthmonë duke e parë rezultatin nga ndeshja e parë, shkruan Demokracia.com.

Gjigantët hungarezë triumfuan në takimin e parë të lujatur në Budapest me rezultat 3:0, dhe vetëm ndonjë mrekulli mund të bëjë që bardhekaltrit e Zekirija Ramadanit ta përmbysin këtë epërsi.

Sido që të jetë futbollistët kosovarë, duken të motivuar dhe nëse bazohemi në 75 minutat e parë të ndeshjes në Hungari, atëherë gjithçka është e mundshme pasi deri në atë kohë kur Prishtina edhe e pësoi golin e parë, ishte e barabartë, madje me disa raste të mira shënimi për kryeqytetasit tanë.

Ndeshja Prishtina – Ferencvarosi luhet sonte nga ora 20:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë dhe per fat të keq do të zhvillohet pa praninë e publiku, e që shpresojmë që të jetë I fundit që luhet pa publik.

Postime të ngjajshme
Sport

Zyrtare: Rahoveci prezanton përforcimin e ri i cili vjen nga Llapi

Sport

Zyrtare: Futbollisti shqiptar largohet nga Prishtina

Sport

Muriqi flet rreth së ardhmes së tij

Sport

Napoli hedh ne gjyq Elseid Hysajn, kjo është arsyeja