Sport

Prishtina mëson kundërshtarët në fazën e “Playoff-it” në Ligën e Konferencës

Është hedhur shorti për fazën e “playoff-it” në Ligën e Konferencës, shkruan Gazetasheshi.com.

Prishtina e cila tani gjendet në raundin e tretë, e ka mësuar edhe kundërshtarin në rast kalimi në “playoff”.

Bardhekaltërit të cilët do të luajnë përball Bood/Glimt te Norvegjisë, në raundin e tretë, nëse kalojnë tutje atëherë do të kenë punë me fituesin e takimit NS Mura nga Sllovenia dhe Zalgaris Vilinus nga Lituania.

Kampioni i Kosovës, ndeshjen e parë në raundin e tretë përball norvegjezëve te Bood/Glimt do ta luaj me datë 5 gusht, kurse atë te kthimit me datë 12 gusht.

Ndërsa, ndeshjet e parë në fazën e “playoff-it” zhvillohen me 19 gusht, ndërkohë ato të kthimit me datë 26 gusht.

Postime të ngjajshme
Sport

Real Madridi pa pesë futbollistë të rëndësishëm ndaj Valencias

Sport

Drenica, liderja e re e Superligës: Tahir Lushtaku synon daljen në garat evropiane me skuadrën nga Skënderaj

Sport

Eksperti britanik inspektoi fushën e stadiumit “Fadil Vokrri”

Sport

Tetë pjesëmarrës nga Kosova do të vijojnë kursin evropian për administratorë sporti