Sport

Prishtina me drejtorë të rinj

FC Prishtina pritet që edhe zyrtarisht t’i zyrtarizojë drejtorët e rinj në kuadër të menaxhmentit të klubit.

“Zeri.info” mëson se drejtor gjeneral i skuadrës do të emërohet Bajram Sherifi, kurse në pozitën e drejtorit sportiv do të zë edhe zyrtarisht Fisnik Kërçeli, i cili deri më tash e ka ushtruar detyrën e këshilltarit të aksionarit Rrahman Haradini.

Deri ditën e djeshme (e enjte), pozitën e drejtorit sportiv te klubi më i madh kosovar, e ka ushtruar Granit Begolli, i cili është larguar nga klubi derisa lajmin e ka konfirmuar përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”.

Ndryshe, FC Prishtina që drejtohet nga trajneri Zekirija Ramadani, edhe në këtë edicion synon që shpallet kampione e Kosovës si dhe e pretendon trofeun e Kupës së Kosovës.

Prishtina pas përfundimit të stinorit vjeshtor, ndodhet në pozitën e tretë me 32 pikë, gjashtë më shumë se Ballkani që ndodhet e dyta dhe nëntë më pak se lideri Drita.

Postime të ngjajshme
Sport

Arbëria paraqitet shumë mirë, por mposhtet nga Akhmat Grozny

Sport

Sportisti shqiptar bën tatuazh Albin Kurtin dhe Hasan Prishtinën

Sport

KEK-u – Ramiz Sadiku: Përfundon miqësorja, ky është rezultati përfundimtar

Sport

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes Akhmat Grozny – Arbëria, ky është rezultati