Sport

Prishtina mbetet pa njërin nga futbollistët kryesor

Vazhdojnë largimet nga Prishtina. Kampioni në fuqi i Kosovës, ka larguar deri më tani plot gjashtë futbollistë pas përfundimit të stinorit vjeshtor.

Xhevdet Shabani, Besart Berisha, Sodiq Atanda, Florent Avdyli, Sabjen Lilaj dhe Kristi Vanxheli janë larguar nga kampioni në fuqi i Kosovës.

Listës së largimeve i është shtuar edhe njëri nga qendërmbrojtësit më të mirë në vitet e fundit në Kosovës, Leotrim Bekteshi.

Telegrafi merr vesh se Bekteshi është ndarë me klubin bardhekaltër dhe jetën do ta vazhdoj në Norvegji pranë familjes së tij.

Related posts
Sport

Distria Krasniqi mëson kundërshtaren për finale – kjo është koha dhe mënyra si mund ta ndiqni finalen

Show BizzSport

Kjo është befasia që Cristiano ia bë Georginën në mes të Dubait

Sport

Me dy gola të shënuar mbyllet ndeshja miqësore Llapi – Neftchy

Sport

Distria Krasniqi në gjysmëfinale

Leave a Reply

Your email address will not be published.