Lajme

Prishtina ka lezet: “Akull n’Verë” nga sot ndezen dritat

Komuna e Prishtinës do të organizojë ndezjen e dritave dhe hapjen zyrtare të aktiviteti “Akull n’Verë”, që do të mbahet nga 15 korrik deri më 15 gusht të këtij viti, shkruan Gazeta Metro.

Aktiviteti Akull n’Verë nis me ceremoninë e ndezjes së dritave nesër në sheshin “Zahir Pajaziti’ në Prishtinën tonë të bukur.

Sot në ora 20:00 ndezet dritat, dhe të gjithë qytetarët janë të mireseadhur.

Ky është njoftimi i Komunës:

Aktiviteti Akull n’Verë nis me ceremoninë e ndezjes së dritave nesër në sheshin “Zahir Pajaziti’ në Prishtinën tonë të bukur.
Po e nisim këtë manifestim të jetës e verës, me tingujt e muzikës së grupit Offchestra që do të jenë përformuesit e parë në kuadër të një sërë koncertesh në Prishtinën që përherë na ka bashkuar të gjithëve.
Ju mirëpresim!
Hajdeni ta bëjmë Akull në këtë Verë!
15 korrik 2021
Ora: 20:00
Sheshi “Zahir Pajaziti”.

Postime të ngjajshme
Lajme

Përhapja e variantit Delta, a do të ketë sërish mbyllje totale në vend

Lajme

Bëhuni gati për temperatura të larta, parashikimi i motit për sot dhe ditët në vijim

Lajme

Parashikimi i motit për ditën e diel

Lajme

Përveç temperaturave të larta, Kosova në këto ditë do të zhytet edhe me pluhurin saharian