Sport

Prishtina – Feronikeli, Ulpiana – Dukagjini: Kompania e madhe e basteve publikon kuota interesante

Java e 15-të në Superligën e Kosovës do të nis sot me dy ndeshje tejet interesante.

Në Prishtinë dhe Klinë, në mesditën e sotme do të luhen dy ndeshje, raporton FrontOnline.

Në stadiumin “Fadil Vokrri”, Prishtina synon t’i rikthehet fitoreve kundër Feronikelit.

Trajneri boshnjak, Abdulah Ibrakoviq kërkon fitoren e parë me kryeqytetasit pasi aventurën me skuadrën e re e nisi me barazim 0:0 ndaj Dukagjinit.

Kompania e madhe e basteve, “bet365” ka publikuar kuotat e kësaj ndeshje ku favorit absolut është Prishtina.

Fitorja e kryeqytetasve vlerësohet me 1.44, barazimi me 4.00, kurse fitorja e mysafirëve me 6.00.

Nga ana tjetër, në “18 qershori”, Dukagjini i Klinës do ta presë Ulpianën e Lipjanit.

Nga “bet365”, Dukagjini është favorit me kuotë 1.80, barazimi vlen 3.25, kurse fitorja e “Niklit” me 4.00.

Të dyja ndeshjet e sotme nisin nga ora 13:00.

Related posts
Sport

Granit Begolli afër marrëveshjes me skuadrën e madhe kosovare

Sport

Këto janë 12 skuadrat që tanimë kanë siguruar kualifikimin nga grupet e Ligës së Kampionëve

Sport

PAMJET: “Shpërthen” stadiumi San Siro, shënohet goli i parë në ndeshjen Milan-Liverpool

Sport

Kroos me gol spektakolar zhbllokon shifrat në ndeshjen Real Madrid – Inter

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *