Sport

Prishtina e quan ndeshjen ndaj Gjilanit më të rëndësishmen në tetë vitet e fundit

Prishtina do të udhëtojë në Gjilan për ndeshjen me skuadrën me të njëjtin emër e vlefshme për xhiron e 35-të.

Kryeqytetasve iu duhet vetëm një pikë për tu shpallur kampion.

Faqja e klubit e ka konsideruar këtë ndeshje si më të rëndësishmen në tetë vitet e fundit.

Kjo pasi Prishtina edhe pse ka qenë shumë afër disa herë, nuk e ka fituar titullin.

Gjilani në anën tjetër nuk ka objektiva dhe do ta mbyll kampionatin në vendin e katërt.

Postime të ngjajshme
Sport

Hoqi dorë nga profesioni për familjen, kush është partnerja e Eriksen që preku zemrat e të gjithëve

Sport

Batatina: Nuk i frikësohemi asnjë kundërshtari, ne jemi Llapi i Fadil Vokrrit

Sport

Skuadra e Ligës së Parë iu jep shkollë atyre të Superligës, nënshkruan me sponsorin e Kosovës dhe bën prezantim fantastik të fanellave

Sport

EKSKLUZUVE: Ilir Avdyli pritet që të transferohet te kjo skuadër