Sport

Prishtina – Dukagjini: Mbyllet pjesa e parë

Ka përfunduar ndeshja mes Prishtinës dhe Dukagjinit, në kuadër të xhiros së14-të, në Superligën e Kosovës, shkruan Zeri.info.

Pas pjesës së parë rezultati është i barabartë 0:0, derisa Prishtina mund të thuhet se në 45 minutat e parë ka qenë më kërkuese dhe ka rrezikuar më shumë.

Në minutën e nëntë Besnik Krasniqi ishte i pafat, pasi nga afërsia nuk ka shënuar duke e qëlluar shtyllën.

Edhe mysafirët patën rastet e tyre, megjithatë 45 minutat e parë u mbyllen baras, pa gola, 0-0.

Postime të ngjajshme
Sport

17 futbollistë rezultojnë pozitiv me Covid, skuadra portugeze futet në fushë me nëntë lojtarë

Sport

Mbyllet pa gola pjesa e parë mes Villarreal dhe Barcelonës, por Depay humbet një shans të artë

Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal - Barcelona

Sport

Vushtrria kampion vjeshtor në prag të 100 vjetorit të klubit, ja si e festuan fitoren e sotme