Sport

Prishtina dhe Shkëndija sfidohen në miqësore para garave evropiane

Prishtina para raundit eliminator në Ligën e Kampionëve, do të luajë edhe një ndeshje miqësore, shkruan Gazetasheshi.com.

Bardhekaltërit do të përballen me kampionin e Maqedonisë së Veriut, Shkëndijën.

Dueli ndërmjet skuadrës së Prishtinës dhe Shkëndijes do të luhet me 16 qershor në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë.

Ndërsa me 22 qershor të besuarit e Ramadanit do të zhvillojnë ndeshjen e parë paraeliminatore të Ligës së Kampionëve me Folgore në Elbasan.

Kurse, kuqezinjët me 15 qershor do të mësojnë kundërshtarin për raundin e parë kualifikues në Ligën e Kampionëve.

Postime të ngjajshme
Sport

A ia lejon ligji italian Eriksenit të luaj përsëri për Interin?

Sport

Visoka tregon pse e zgjodhi Ferizajin dhe ka një premtim për “Ujqërit”

Sport

Mourinho me deklaratë prekëse pë Eriksen

Sport

Skandaloze: Serbo-austrikau e shanë me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë