Sport

Prishtina – Connah’s Quay Nomads: Kjo është vlera e skuadrave

Në raundin e dytë kualifikues të Europa Conference League, kampionia e Kosovës, Prishtina do të përballet me ekipin nga Uellsi, Connah’s Quay Nomads.

“Plisat” u mposhtën në raundin e parë kualifikues të Champions Leagues nga Ferencvaros dhe tani do të garojnë në raundin e dytë kualifikues të Conference League.

Në këtë raund, ata do të përballen me klubin uellsian, Connah’s Quay Nomads. Ata u eliminuan në raundin e parë të Champions Leagues nga Alashkert.

Bazuar në Transfermarkt, Prishtina ka vlerë dyfish më të madhe në treg se ekipi uellsian. Prishtina vlerësohet me 3.38 milionë euro, kurse Connah’s Quay Nomads ka vlerë 1.49 milion euro.

Ndeshja e parë mes tyre luhet më 20 korrik në Prishtinë, kurse ajo e kthimit nëntë ditë më vonë.

Postime të ngjajshme
Sport

Kështu i pritën “Dardanët” ekipin olimpik të xhudos

Sport

Në sheshin e Prishtinës pritje madhështore për medalistet olimpike

Sport

Zyrtare: Ky do të jetë kundërshtari i Prishtinës në “play-off” nëse e kalon Bodo Glimtin

Sport

Përfundoi aventurën me Ukrainën, zbulohet pse u largua Andriy Shevchenko