Sport

Prishtina – Connah’s: Formacionet zyrtare

Klubi Futbollistik “Prishtina” sot (e marte) e pret skuadrën Connah’s Quay Nomads, ndaj të cilës do ta zhvillojë sfidën e parë në kuadër të fazës kualifikuese të Ligës së Konferencës.

Ndeshja zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës me fillim nga ora 18:00 dhe kryeqytetasit konsiderohen favorit për ta fituar këtë përballje, shkruan Gazetasheshi.com

Dy trajnerët e skuadrave tashmë kanë bërë të ditur përbërjet me të cilat do ta nisin këtë ballafaqim.

FORMACIONET ZYRTARE:

PRISHTINA: Nika, Krasniqi, Bekteshi, Mici, Mankenda, Boshnjaku, Bardhoku, Hoti, Shabani, Kryeziu, Krasniqi

CONNAH’S: Park, Morris, Curran, Owens, Disney, Horan, Moore, Edwards, Davies, Insall, Mullan.

Postime të ngjajshme
Sport

Napoli mposht bindshëm Bayernin në kuadër të miqësoreve para-sezonale

Sport

Liverpool gati kontrata e reja për 6 yjet e tyre, disa nuk janë në listë

Sport

Zyrtare: Rahoveci prezanton përforcimin e ri i cili vjen nga Llapi

Sport

Zyrtare: Futbollisti shqiptar largohet nga Prishtina