Sport

Prishtina – Besa, formacionet zyrtare

Kampionati elitar në futbollin kosovar vijon me dy ndeshje tejet interesante këtë të shtunë, me ç’rast nga ora 14:00 do të takohen Prishtina – Besa, si dhe Llapi – Drenica, shkruan Gazetasheshi.com.

Në “Fadil Vokrri” të kryeqytetit takohen dy klubet më të trofeshme në futbollin e pasluftës në Kosovës, teksa këtë edicion futen me ambicje diametralisht të kundërta.

Prishtina që synon rikthimin e titullit kampion pas tetë vitesh ka për objektiv të rikthehet te fitoret pas disa javësh, ndërkohë Besa që po lufton për të mbijetuar kërkon të vazhdojë me formën e mirë pas fitores së fundit në shtëpi ndaj Trepçës ’89.

Një duel tjetër interesant zhvillohet në Podujevë, me ç’rast skuadra e Llapit e pret atë të Drenicës.

Dy këto skuadra janë të uritura për fitore, sidomos ajo e Llapit që ende nuk e ka shijuar të parën këtë edicion.

LIVE

Llapi – Drenica 14:00

Formacionet zyrtare:

Llapi: Nava, Emini, Prençi, Idrizi, Peposhi, Shabani, Ar.Ramadani, Zhdrella, Sava, Sadriu, Januzi. Kryetrajner: Tahir Batatina.

Drenica: Ymeri, Zeqaj, Bejta, Lushtaku, Miftaraj, Thaqi, Dushi, Hamiti, Murtari, Tahiri, Mëziu. Kryetrajner: Fadil Rama

Gjyqtarë: Visar Kastrati, Fatmir Abrashi, Visar Kelmendi, Genc Nuza

Stadiumi: “Zahir Pajaziti” – Podujevë

Prishtina – Besa 14:00

Formacionet zyrtare:

Prishtina: Haxho, Krasniqi, Muça, Bekteshi, Mici, Boshnjaku, Lilaj, Krasniqi, Abazi, Gavazaj, John. Kryetrajner: Zekirija Ramadani

Besa: Haxhijaj, Sekic, Ajdini, Papuqi, Ibrahimi, Salihu, Sheqerolli, Sebastian, Brruti, Syla, Tahiri. Kryetrajner: Jerome Clein

Gjyqtarë: Ilir Mehmeti, Arton Latifi, Alban Ejupi, Dardan Çaka

Stadiumi: “Fadil Vokrri” – Prishtinë

Postime të ngjajshme
Sport

Rezultate të dobëta të Llapit, Batatina “kërcënon” futbollistët

Sport

“Legjendat” fajësojnë lojtarët e Llapit

Sport

Juventus merr fitore të madhe në Ukrainë, shkëlqen Morata

Sport

Gjyqtarët gjilanas përsëri do ta ndajnë drejtësinë në derbin e zjarrtë lokal